O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Warsztaty Spokojny Kierowca

information-icon 

Problem:

Wystawianie złej wizytówki firmie poprzez agresywną jazdę i przekraczanie dozwolonej prędkości, absencje pracowników na skutek destrukcyjnych zachowań na drogach. 70% Polaków uważa się za ofiary agresji drogowej. Agresja drogowa to poważny i narastający problem większości krajów świata.

Rozwiązanie:

Innowacyjne warsztaty psychologiczne dla kierowców oparte na przebadanych naukowo metodach z zakresu neuropsychologii, psychofizjologii i psychometrii, w tym metodzie mindfulness.

Podczas warsztatów:

 • uświadomimy mechanizmy i ryzyko związane z agresją drogową,
 • zaproponujemy uczestnikom testy online, wskazujące ich predyspozycje do agresji drogowej,
  • przećwiczymy zmianę przekonań i atrybucji,
   • przedstawimy pomocne metody zarządzania stresem i presją czasu,
    • przekażemy skuteczne narzędzia do radzenia sobie z emocjami oraz napięciem nerwowym, w tym ćwiczenia oparte na metodzie mindfulness.

    Korzyści:

    • bardziej reprezentatywni i kulturalni kierowcy,
    • poprawa wizerunku firmy,
    • redukcja kosztów związanych z wypadkami.

    Czas trwania: 1,5 h

    Od marca 2020 r. warsztaty odbywają się w formie webinaru online. Szczegółowy scenariusz warsztatów i aktywne metody pracy dostosowujemy do przyczyn szkodowości w danej grupie. Jako rozwinięcie warsztatu proponujemy 6-tygodniowy trening uważności online.

    Zamów warsztaty:

    Administratorem danych osobowych jest Fundacja ZenDriving z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 13. Dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych fundacji, w związku z prowadzonymi badaniami oraz w celach marketingowych i reklamowych. Dane mogą być udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych tj. organom i podmiotom publicznym realizującym swoje zadania wynikające z przepisów prawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. 

    *Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni ze strony Fundacji ZenDriving, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Art. 172. 1. Prawa telekomunikacyjnego.