O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

O Fundacji


O nas


Fundacja ZenDriving od 2013 roku zajmuje się promocją uważności w ruchu drogowym oraz szerzeniem wiedzy dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych – realizuje warsztaty dla kierowców i menedżerów, wydarzenia edukacyjne, projekty prewencyjne oraz bierze udział w kampaniach na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jesteśmy członkiem wspierającym Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.


ZOBACZ OFERTĘ DLA FIRM

Nasza misja

Misją Fundacji ZenDriving jest zapobieganie wypadkom drogowym wynikającym z rozproszenia uwagi poprzez nowoczesne działania edukacyjne i promowanie uważności w ruchu drogowym.
Pokazujemy bezpieczną jazdę jako element świadomego życia i dbania o zdrowie.


POBIERZ STATUT

Statystyki

80
% wypadków na drodze jest konsekwencją rozproszenia uwagi
50
% sprawców wypadków przyznało, że było rozproszonych własnymi myślami
17
razy trzeba odwrócić wzrok od jezdni, aby napisać SMS-a
70
% Polaków uważa się za ofiary agresji drogowejNasz zespół

Katarzyna Kozak-Piskorska

Prezeska Zarządu

Z wykształcenia medioznawczyni, specjalistka Public Relations oraz Health Coach. Z powołania – działaczka na rzecz zdrowia, dobrostanu i bezpieczeństwa drogowego. Z branżą motoryzacyjną i szkoleniem kierowców związana od 2009 roku; współautorka poradnika psychologicznego 'Niezbędnik uważnego kierowcy'; autorka bloga MotoZen.pl - zen na wysokich obrotach, felietonistka magazynu „FLOTA”, ekspertka medialna ds. stresu i agresji za kierownicą. Ukończyła kurs World Bank Group 'Think Road Safety' .

Anna Kwiecień

Koordynatorka merytoryczna, trenerka

Doktorka nauk humanistycznych, psycholożka, wykładowczyni akademicka z doświadczeniem w prowadzeniu aktywnych zajęć z psychologii ogólnej, emocji, motywacji, osobowości i stresu. Specjalizuje się w zakresie motywacji do zmiany nawykowego i impulsywnego zachowania, samokontroli zachowania, prowadzi zajęcia profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych. Autorka programów szkoleniowych i trenerka w ramach unijnych systemowych projektów edukacyjnych.

Magda Mazurkiewicz

Koordynatorka merytoryczna, Trenerka

Psycholożka, psychoterapeutka, coach (ICF); prezeska Polskiego Towarzystwa Mindfulness (2010-2011); trenerka uważności i współczucia. Ukończyła szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Jona Kabata-Zinna. Pracowała w szpitalu specjalistycznym MSW, prowadząc treningi uważności i warsztaty radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami dla pracowników policji i więzień różnego szczebla. Przeprowadziła wiele treningów uważności, warsztatów i wykładów. Tematyką uważności zajmuje się również od strony naukowej, badała m.in. wpływ uważności na strategie radzenia sobie ze stresem.

Barbara Król

Ekspertka BRD

Ekspertka i pasjonatka zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego (brd), komunikacji społecznej i zmian zachowań; pracowała m.in. w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (2004-2009); w Globalnym Partnerstwie Bezpieczeństwa Drogowego - GRSP Genewa (2010-2011), Centrum Monitorowania Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w IBDiM (2012-2013), a także była głównym ekspertem projektu EIB Modernizacji Infrastruktury i poprawy BRD na Ukrainie (2015-2017) oraz prowadziła globalne działania Zapobieganie obrażeniom dzieci w wypadkach drogowych dla UNICEF HQ NYC.

Eryk Ołtarzewski

Trener

Pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2013 r. kształci się w prowadzeniu treningu uważności w projekcie Mindfulness Association Polska. Pracuje w szkole podstawowej i liceum jako pedagog szkolny. Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne oraz treningi uważności dla dzieci i młodzieży według autorskich programów. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie w ramach studiów podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia”, gdzie prowadzi zajęcia dotyczące uważności w pracy z dziećmi. Prowadzi również treningi uważności dla osób dorosłych.Nasi partnerzyJeśli zainteresowało Cię to, co robimy, przeczytaj więcej i pobierz materiały prasowe.