O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

„Odłóż smartfon i żyj”
16 paź 2019

„Odłóż smartfon i żyj”

10 października 2019 r. odbyła się inauguracja kampanii społecznej „Bądźmy razem bezpieczni” Tramwajów Warszawskich. W tegorocznej edycji kampanii spółka Tramwaje Warszawskie chce zwrócić uwagę dorosłych mieszkańców stolicy na kwestie bezpiecznego przemieszczania się samochodem po Warszawie, zwłaszcza w kontekście przestrzegania przepisów i uważania na ruch tramwajowy, nieużywania smartfonów w trakcie prowadzenia pojazdów oraz dawania dobrego przykładu dzieciom.

Aż 85% badanych na zlecenie TW kierowców przyznaje, że zdarzyło im się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, 64% – pisało wiadomości, 57% – robiło zdjęcia/nagrywało filmy. W panelu dyskusyjnym poświęconym bezpieczeństwu i uwadze w ruchu drogowym udział wzięła m.in. Magda Mazurkiewicz, trenerka Fundacji ZenDriving i koordynatorka merytoryczna projektu „Nie tracę głowy na drodze„. W ramach współpracy trenerzy Fundacji ZenDriving będą prowadzić również warsztaty dla młodzieży.

Więcej