O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Jubileusz „Bądźmy Razem Bezpieczni”
21 cze 2018

Jubileusz „Bądźmy Razem Bezpieczni”

20 czerwca 2018 r. w teatrze Kamienica odbyła się Gala Inauguracji Jubileuszowej X edycji kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Głównym punktem Gali było uroczyste podziękowanie i wręczenie statuetek Partnerom, którzy na przestrzeni 10 lat wspierali działania Tramwajów Warszawskich. W imieniu Fundacji ZenDriving, z rąk wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej oraz prezesa spółki Tramwaje Warszawskie Wojciecha Bartelskiego, statuetkę odebrała Katarzyna Kozak-Piskorska.

Celem prowadzonego programu edukacyjnego jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby kolizji i wypadków. Tegoroczna edycja prowadzona pod hasłem „Odłóż smartfon i żyj!”, podejmuje temat zagrożeń, jakie wynikają z używania telefonów komórkowych przez pieszych lub kierowców.
Więcej

fot. Tramwaje Warszawskie