O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

The Road Safety Annual Report
06 lis 2020

The Road Safety Annual Report

Raport roczny na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego 2020 zawiera przegląd wyników w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w 42 krajach uczestniczących w stałej grupie roboczej ds. Bezpieczeństwa ruchu drogowego Międzynarodowego Forum Transportu, znanej jako Grupa IRTAD. W oparciu o najnowsze dane, raport opisuje ostatnie zmiany w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w tych krajach i porównuje ich wyniki z głównymi wskaźnikami bezpieczeństwa drogowego.

Pobierz raport

Kolejny raport śledzi postępy w zmniejszaniu liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych i poważnych obrażeń w miastach od 2010 roku. Przedstawia dane dotyczące bezpieczeństwa ruchu zebrane w 48 miastach uczestniczących w sieci ITF Bezpieczniejsze Ulice Miejskie i porównuje trendy miejskie z krajowymi.

Pobierz raport